پروتکل IS-IS

پروتکل IS-IS همانند پروتکل OSPF از مجموعه پروتکل هاي Link State محسوب مي شود و بنابراين قوانين حاکم بر آن همان قوانين Link State است. بدين معني که هر روتر اطلاعات لينک ها و روترهاي متصل به خود را در شبکه منتقل مي کند و بنابراين در هر روتر اطلاعات توپولوژي شبکه وجود خواهد داشت.

پروتكل مسيريابي IGRP

پروتكل مسيريابي Interior Gateway Routing Protocol يا IGRP پروتكل مسيريابي است كه در اواسط سال 1980 ميلادي توسط شركت سيسكو معرفي شد. هدف سيسكو از ارائه اين پروتكل مسيريابي ارائه يك پروتكل قوي و قابل اعتماد براي كار كردن در يك Autonomous System يا AS عنوان شد.

پروتکل مسیریابی RIP

يکي از مباحث مهم در شبکه و زيرساخت نحوي ايجاد ارتباط بين شبکه ها و هدايت بسته ها از يک شبکه به شبکه ديگر و تحويل آن به مقصد مي باشد که به آن مسيريابي گفته مي شود مسيريابي به روش هايي مانند Static و Dynamic صورت مي گيرد. در اين مقاله مي خواهيم با يکي از پروتکل هاي Dynamic مسيريابي آشنا شويم

پروتکل مسیریابی OSPF

پروتکل مسيريابي Open Shortest Path First که به اختصار OSPF ناميده مي شود يک پروتکل مسيريابي Link state است که مي تواند ترافيک هاي مربوط به پروتکل IP را مديريت کند. OSPF نسخه هاي مختلفي دارد که در حال حاضر از نسخه 2 آن بيشتر استفاده مي شود .OSPF بر خلاف برخي پروتکل ها که بصورت انحصاري توسط شرکت ها ارائه مي شوند يک پروتکل کاملا جامع و بدون وابستگي به هيچ برند خاصي است ، تقريبا همه روترهايي که در دنيا وجود دارند از پروتکل OSPF پشتيباني مي کنند.

بازیابی پسورد ویندوز 10

گاهي پيش مي آيد که شما رمز عبور ويندوز کامپيوتر خود را فراموش مي کنيد و در اين صورت امکان ورود به سيستم را نخواهيد داشت. شايد برايتان بسيار ترسناک باشد ولي در اين مقاله ما به شما راه بازيابي پسورد در ويندوز 10 را آموزش مي دهيم