اصول اولیه عیب یابی شبکه

عيب يابي شبکه به معناي شناسايي و تشخيص مشکلات شبکه سازي با هدف حفظ عملکرد شبکه در سطح بهينه مي باشد. به عنوان يک مدير شبکه، مسئله ي اصلي شما حفظ قابليت ارتباط پذيري همه ي دستگاه ها ( فرآيندي بنام مديريت خطا) مي باشد. همچنين شما به طور مداوم عملکرد (Performance) شبکه را ارزيابي و بهبود مي دهيد

آشنایی با پروتکل TCP/IP

اکثر سيستم عامل‌هايي که امروزه مي‌شناسيد، اعم از ويندوز ،لينوکس، يونيکس، مک، اندرويد و حتي ناول از اين پروتکل پشتيباني مي‌کنند و به همين دليل است که شما قادر هستيد از طريق سيستم عامل ويندوز خود از سرويس‌هايي که سيستم عامل هاي ديگر مانند لينوکس و يونيکس ارائه مي‌کنند، استفاده کنيد.

آشنایی با انواع دوربین های مداربسته

واژه "دوربين مداربسته" برگردان فارسي کلمه انگليسي closet circuit television يا به اختصار cctv مي باشد. معني لغوي آن جعبه جادويي مدار بسته است و به دوربين هايي گفته مي شود که در جاي خود ثابت اند. دوربين مداربسته به کليه دوربين هايي اطلاق مي گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاوير را به يک يا چند محل ارسال مي کنند. از آنجا که اغلب اين دوربين ها در حفاظت، نظارت و سيستم هاي مانيتورينگ امنيت بکار مي رود اين واژه بيشتر به همين حيطه بر مي گردد اما معني فني آن حتي دوربين هاي ويديو تلفن و کنفرانس را نيز دربر مي گيرد.

آموزش نحوه اتصال به شبکه دامین

در اين مقاله قصد داريم به شما نحوه Join شدن به يک شبکه ِDomain را آموزش دهيم اين آموزش مربوط به ويندوز 7 مي باشد ولي مراحل عضويت در ويندوز 10 نيز کاملا مشابه همين آموزش مي باشد.

پروتکل EIGRP

پروتکل EIGRP بدون شک بهترين پروتکل مسيريابي است و ويژگي هاي منحصربفرد آن، اين پروتکل را از ديگر پروتکل هاي مسيريابي متمايز مي کند. مهمترين دغدغه اي که در مورد اين پروتکل وجود دارد اينکه اين پروتکل مخصوص سيسکو است و بنابراين در حال حاضر فقط تجهيزات سيسکو از اين پروتکل پشتيباني مي کنند هر چند شنيده شده است